Mannen senioren naar promotiewedstrijd in september
Op 6 juli was in het verre Kerkrade de laatste, zeer natte, wedstrijd van de voorrondes van de competitie. De mannen senioren werden met het gezamenlijke resultaat van de drie voorrondes landelijk 9e in de 3e divisie. De vrouwen deden het, helaas met een teamgenoot minder, ook goed, zij werden 28ste in totaal.
Voor de mannen betekent het dat ze op 14 september naar de promotie/degradatiewedstrijd mogen (team 3-10 uit 3e divisie) met de bijna laatste teams uit de 2e divisie (team 31-34). Van deze 12 teams mogen de eerste 4 door naar de 2e divisie. Dat wordt nog wel een kluif natuurlijk. Voordeel is wel dat alleen de resultaten van deze wedstrijd meetellen. Het is gelijk een programma van de 2e divisie, met meer onderdelen. En bijvoorbeeld een 3 km steeplechase. Mocht je dus dit jaar nog niet voor een andere vereniging bij de competitie zijn uitgekomen, en kun je Pallas helpen naar de 2e divisie, meld je vooral!
De teams misten dit keer 2 deelnemers, die mochten namelijk mee doen aan de NK meerkamp. Ook leuk natuurlijk! (zie de uitslag hier). En een van de vaste krachten bij de mannen is een tijdje aan het reizen (ook leuk natuurlijk..).
Het persoonlijk recordaantal was bij deze competitie wel iets minder, vanwege de regen waarschijnlijk. Wel wist Loek (U18) dit keer nog een paar PR’s in te koppen (ver, 200m). Voor Jorik was het de eerste keer kogelslingeren, en hij wierp bijna 20m met de slingerkogel. Ook Elisabeth (U20) liep een PR op de 100 m (13, 94), en ze sprong er ook nog een op ver (terwijl ze tussendoor de 200 m liep). Isabelle (U20) verbeterde zichzelf op de 200m. Vera liep een PR op de 400m, die trouwens vrijwel naadloos in haar 1500m overliep. Tessa liep de 1500m in een mooie 4:53,48, die het team lekker veel punten opleverde. Verder waren er nog andere mooie resultaten, die je in de uitslag hieronder kunt bewonderen.
Overigens was het stadion in Kerkrade wel erg vergane glorie, hoewel de baan net nieuw was opgeleverd. De tribune was erg stoffig en de stoelen ook gebruikt door vogels die ergens kersen hadden gegeten. Maar goed, het was wel droog onder de overkapping..